Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1Bogdan Zdrojewski #2

Rozporządzenie

Panie Ministrze, właśnie przeczytałam projekt Roz. z d.5.12.2012 dot. wymagań kwalifikacyjnych bibliotekarzy. Moje pytanie brzmi: o jakim dorobku zawodowym jest mowa? Bibliotekarz pracujący w miejskiej bibliotece w obsłudze czytelnika (wypożyczalni) nie ma możliwości zdobywania "dorobku zawodowego". Pracuję 29 lat za 9 będę prawie 60-letnią osobą i zostanę zdegradowana do stanowiska "starszy bibliotekarz" będąc dziś "starszym kustoszem". Posiadam wyższe studia w zakresie bibliotekoznawstwa - studia które miały mi dać możliwość awansu i podniesienia kwalifikacji . Gdzie tu jest sens. To rozporządzenie jest dostosowane tylko i wyłącznie dla zaczynających pracę w bibliotekach. Nie dla bibliotekarzy, którzy przede wszystkim pracowali na wizerunek dzisiejszych bibliotek. Zastanawia mnie również stanowisko bibliotekarza dyplomowanego.Kto może nim być i w jakim celu?

2012-12-7, Krystyna


Komentarze

Krystyna: Panie Ministrze, właśnie przeczytałam projekt R...

pstr-a - Piątek, 2013-02-1 ścieżka 21:44

Minął miesiąc, mija drugi... Odpowiedzi brak... Szkoda... To są poważne problemy pracowników, którym takie zarządzenia nagle rujnują karierę zawodową..!

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.