Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1Bogdan Zdrojewski #2

Opowiadanko z 2008r.

Szanowny Panie Ministrze ! Dokładnie 25 maja 2008 napisałam do Pana tego maila: http://www.zdrojewski.info/pl/forum/topic/1117/. Dzisiaj, w świetle strajku ludzi kultury chciałam go przypomnieć. Nic się od 2008 roku nie zmieniło. Czy może teraz da się coś zrobić? Proszę pamiętać o ludziach zawodowo tworzących tłumaczenia techniczne czy zawodowo piszących podręczniki szkolne. Proszę stworzyć system, który pozwoli płacić podatki i ubezpieczenie ludziom żyjącym np. z umów wydawniczych czy pracujących przy dużych zleceniach całymi miesiącami (ostatnio pracowałam 11 miesięcy przy zleceniu - dostałam tylko zaliczkę) .To co napiszę teraz zabrzmi tragikomicznie - im większe zlecenia i im więcej pracy, tym większa jest wizja komornika i mieszkania w Paku Szczytnickim na ławce. Prosimy o nowe rozwiązania prawne uwzględniające specyfikę pracy ludzi „tworzących” np. dla edukacji. Proszę zainteresować się losem np. tłumaczy i to nie tylko tych uznanych tłumaczy literatury. Proszę zobaczyć ile trwa samodzielne i ręczne tłumaczenie dokumentacji technicznej samochodu ciężarowego. Z poważaniem, Blanka Myszkowska

2012-05-24, Blanka Myszkowska


Komentarze

Blanka Myszkowska: Szanowny Panie Ministrze ! Dokładnie 25 maja 2...

Bogdan Zdrojewski - Wtorek, 2013-07-2 ścieżka 21:13

Podzielam wyrażony niepokój, wręcz troskę. Niestety z akceptacją rozwiązań satysfakcjonujących nie jest łatwo. Nie oznacza to jednak, iż są lekceważone.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.