Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1Bogdan Zdrojewski #2

49 zawodów do deregulacji

Dzień dobry, panie Bogdanie wśród 49 zawodów jest również bibliotekarz. Studiowałam 5 lat kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa na UJ. Wiele osób po tych studiach nie może znaleźć pracy. Ja pracuje w gminnej bibliotece publicznej i to dlatego, że wymagane było by pracownik biblioteki miał wykształcenie w tym zakresie. Proszę mi wytłumaczyć jak to będzie kiedy pracownikiem biblioteki będzie mógł być każdy. Jaki jest sens studiować na uczelniach kierunek, który wyżej wymieniłam (nie są to łatwe studia wbrew pozorom). Argument, że to zmniejszy bezrobocie do mnie nie przemawia. Pozdrawiam Anna Pituła

2012-03-6, Ania Pituła


Komentarze

Ania Pituła: Dzień dobry, panie Bogdanie wśród 49 zaw...

Edzio - Środa, 2012-03-7 ścieżka 22:40

Bibliotekarz zawód regulowany to nonsens ! Błagam panią Anię o krztynę rozsądku !!!

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Ania Pituła: Dzień dobry, panie Bogdanie wśród 49 zaw...

Lukasz - Środa, 2012-03-14 ścieżka 09:26

Szanowny Edziu, Z jakiej racji twierdzisz, że bibliotekarz jako zawód regulowany to nonsens?

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Ania Pituła: Dzień dobry, panie Bogdanie wśród 49 zaw...

Izabela Gwiazda - Czwartek, 2012-03-15 ścieżka 13:42

podobnie jak AnnaStudiowałam 5 lat kierunek bibliotekoznawstwo i informacja naukowa na UMCS i BIBWEB na UW.Po 20 latach pracy w szkole z 30 godzinnym pensum oznajmiam ,że bibliotekarze chodzą na zastepstwa za nauczycieli od polonisty po fizyka.Myślę,że jak do tego dojdzie tzn. likwidacji zawodu to ja i 30 innych nauczycieli tej branży udamy sie do Strasburga aby polski minister oddał nam pieniadze-te zainwestowane w zbędne w jego mniemaniu wykształcenie-po aby je wydać na kształcenie informatyczne.W szkołach są centra multimedialne i każdy bibliotekarz musi umieć to co iformatyk-laborant.Inaczej by tam nie pracował.Nadto polska podpisała Manifestem Bibliotek Publicznych UNESCO gdzie dokładnie określa się miejsce zawodu.W razie nierespektowania za tośa kary unijne.Panie Bogdanie nie o taką antykulturalną i antybiblioteczną Polskę walczył u boku Wałęsy Andrzej Gwiazda

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Ania Pituła: Dzień dobry, panie Bogdanie wśród 49 zaw...

Małgorzata - Środa, 2012-06-6 ścieżka 12:28

Któż by martwił się karami unijnymi lub odszkodowaniami, które wypłacane są i będą, ze skarbu państwa. Mam na uwadze ludzi, którzy podjęli się zarządzania wspólnym majątkiem, wzięli na siebie ponoć, odpowiedzialność-tzw. administratorów. Gdyby to miało miejsce nasz naród, raczej wykazałby superatę a nie wciąż rosnące zadłużenie oraz byłaby rotacja osób-administratorów / przepraszam innego określenia nie umie dopasować / oraz przeksięgowań środków z prywatnych kont-/ jako konsekwencje wyciągane za złe -szkodliwe dla skarbu państwa decyzje / i to ze wszystkich jednostek sektora finansów publicznych. Jeśli chodzi o tzw. kulturę nikomu, którzy decydują nie zależy na poziomie usług dla społeczności lokalnej ale przeciwnie w stosunku kreowania postaci-marketingu pewnych wydarzeń i owszem. To jest mile widziane w każdym szczeblu jednostek samorządu-od szczytu do nizin. Moim zdaniem jest to żenujące, ale kogo to obchodzi ?

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.