Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #1

Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Panie Ministrze, czy korzysta Pan obecnie z jakiejkolwiek biblioteki w Polsce jako czytelnik? Jeśli tak to z której i jak często?Pozdrawiam :-)

2011-04-14, Marta.


Komentarze

Re: Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Bogdan Zdrojewski - Piątek, 2011-04-15 ścieżka 11:22

Jestem czytelnikiem pięciu bibliotek we Wrocławiu. To stan od wielu , wielu lat. Wypożyczać jednak dziś nie muszę bo każdego dnia otrzymuję kilka pozycji od autorów z prośbą o lekturę, z życzeniami i autografami. Do tej liczby dochodzą przesyłane scenariusze, blisko 10 periodyków, a także wydawnictwa specjalistyczne związane z dziś wykonywaną pracą. Dziennie czytam od 200 do nawet 450 stron. . . rzeczy bardzo, bardzo różnych.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Marta. - Sobota, 2011-04-16 ścieżka 10:47

To proszę w takim razie wyjaśnić mi rzecz, której ja niestety nie mogę pojąć. Na jakiej podstawie podejmuje Pan decyzję o wprowadzeniu do ustawy zapisu o łączeniu bibliotek z innymi instytucjami? Czy to Pana obserwacje z bibliotek wrocławskich każą Panu sądzić, że ten proces "umocni biblioteki"? (To we Wrocławiu jest aż tak źle, że same sobie nie radzą?)Z tego co obserwuję popiera Pana w tej decyzji Dyrektor MBP we Wrocławiu i Dyrektor BN. Z wiadomych przyczyn. A całe środowisko bibliotekarzy jest temu przeciwne.Dlaczego więc taki zapis w ustawie??Jeśli obecnie nie korzysta Pan z usług bibliotek, to skąd wiedza o tym, jak one funkcjonują? Kilka ostatnich lat to przecież wiele równiez zmian w ich działaniu. Na dobre.Wyniki czytelnictwa też mówią same za siebie. I teraz pozwala Pan na marginalizację oddziaływania bibliotek na środowisko? Bo przecież do tego doprowadzi decyzja o łączeniu.:-((Jakie będzie czytelnictwo, jeśli nie dostrzega Pan potrzeby posiadania przez biblioteki suwerenności?

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Bogdan Zdrojewski - Poniedziałek, 2011-04-18 ścieżka 10:17

To wniosek samorządowców. Z pracownikami bibliotek mam natomiast kontakt każdego tygodnia. Wiem, że dla wielu placówek możliwość wielofunkcjonalności to jedyna szansa na przetrwanie. Musimy wyjść z XIX - wiecznego przekonania o odrebności poszczególnych dziedzin kultury. To wyraz szacunku do nowych okoliczności i oczekiwań spoiłecznych. Dodam, iż połączenia mogą następować jedynie po spełnieniu rygorystycznych warunków. Będą więc wyjątkami.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Marta - Poniedziałek, 2011-04-18 ścieżka 22:25

Panie Ministrze, a których samorządowców? Ci poprzedni odeszli - są już nowi. Takich, którzy u mnie kiedyś twierdzili, że całe życie nie byli w bibliotece i żyją? Tych, którzy budżet dla bibliotek przyznają na samym koncu - z tego, co zostało??Dla Pana, Ministra Kultury (przedstawiciela środowiska kultury!!!), ważniejsze jest słowo samorządowca, niż wykwalifikowanego bibliotekarza? Proszę kiedyś wejść do przypadkowej biblioteki w jakiejkolwiek gminie/mieście i spytać ilu samorządowców korzysta z tej biblioteki. Czy oni znają faktyczne problemy biblioteki (takie jak: okrojona do minimum kadra, która nie spełnia oczekiwań środowiska i to tylko dlatego, bo jest tych bibliotekarzy za mało - a nie dlatego, że są nieudolni!; niskie nakłady na nowości wydawnicze, lokal niespełniający podstawowych wymogów).Sam był Pan przedstawicielem samorządu wrocławskiego. Doskonale Pan wie, jak to wygląda. I teraz opiera się Pan na "oczekiwaniach" samorządowców? Ludzi wybieranych często przypadkiem, bez wykształcenia, które pozwalałoby w ogóle oceniać pracę instytucji kultury? Ludzi, którzy są na cztery lata i zaraz ich nie ma, bo społeczeństwo im nie ufa?

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2011-04-28 ścieżka 21:13

Samorządowcy to osoby, które musiały przejść etap weryfikacji . Są wybrani. Mają mandat. Wyborcy mogą się mylić, ale jedynie od czasu do czasu. Proszę takich przeciwstawień nie budować, są fałszywe.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Marta - Sobota, 2011-05-7 ścieżka 18:43

Ma Pan rację, Panie Ministrze. Ludzie zaczynają powoli przecierać oczy. Skończyły się lata obietnic bez pokrycia i .. braku odpowiedzialności za owe obietnice. Stajemy się mądrzejsi i ostrożniejsi w wyborach. Tak samo my, jak i nasi czytelnicy.Pozdrawiam.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Z innej beczki. Bo ciekawość zżera.

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2011-06-16 ścieżka 20:44

W związku z tym liczę na .... obiektywną, pozytywną ocene.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.