Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1

Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Witam, mam pytanie w sprawie właśnie okresowych umów (kontraktów) dla dyrektorów bibliotek czy dotyczy to także obecnych dyrektorów zatrudnionych na czas nieokreślony? Wydaje mi się to krzywdzące dla osób pełniących te stanowiska, zupełny brak stabilizacji zawodowej i pewne zniechęcenie: co będzie gdy minie czas kontraktu, zmieni się lokalna władza...? Wiemy jak różnie to bywa. Dla wyjaśnienia- nie jestem dyrektorem.

2011-03-29, Zocha


Komentarze

Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2011-03-31 ścieżka 23:54

Nie. Obecne umowy pozostaną bez zmian.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Michał - Piątek, 2011-04-1 ścieżka 21:41

Szanowny Panie Ministrze, to jak to się ma do poniższego zapisu w projekcie ustawy?Art. 7. 1. Dyrektorzy instytucji kultury powołani na stanowiska przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy na czas określony pozostają na zajmowanych stanowiskach do końca okresu, na który zostali powołani.2. Zastępcy dyrektora instytucji kultury powołani na stanowiska przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy pozostają na zajmowanych stanowiskach.3. Dyrektorzy instytucji kultury powołani na stanowiska przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy na czas nieokreślony pozostają na zajmowanych stanowiskach przez rok od dnia wejścia w życie ustawy. W terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy organizatorzy mogą powołać te osoby na stanowiska dyrektorów na czas określony od trzech do pięciu lat, bez przeprowadzania konkursu. W przypadku niepowołania na stanowisko dyrektora na czas określony dotychczasowy stosunek pracy ulega rozwiązaniu z upływem tego okresu.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Marta - Piątek, 2011-04-1 ścieżka 23:00

Pozwolę sobie zacytować dokument:Art. 7 pkt.3: "Dyrektorzy instytucji kultury powołani na stanowiska przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy na czas nieokreślony pozostają na zajmowanych stanowiskach przez rok od dnia wejścia w życie ustawy. W terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy organizatorzy mogą powołać te osoby na stanowiska dyrektorów na czas określony od trzech do pięciu lat, bez przeprowadzania konkursu. W przypadku niepowołania na stanowisko dyrektora na czas określony dotychczasowy stosunek pracy ulega rozwiązaniu z upływem tego okresu."Z tego zapisu jasno wynika, że dyrektorzy zatrudnieni przed wejściem zmian w ustawie, po jej wprowadzeniu pozostają na stanowiskach tylko PRZEZ ROK czasu. Więc nie jest tak, że obecne umowy pozostają bez zmian.Pan Minister się pomylił w odpowiedzi, czy też ten zapis został cofnięty z propozycji zmian w ustawie?

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Zocha - Środa, 2011-04-6 ścieżka 14:31

Dziękuję za uzupełnienie mojej wypowiedzi cytatem z projektu ustawy. Niemniej jednak mam nadzieję, że tak jednoznaczna odpowiedź Pana Ministra jest wystarczająca i zupełnie kończąca ten temat (widocznie w komisjach już nastąpiły poprawki do tego projektu). Dziękuję za zainteresowaniem tym tematem, wierzę, że zostanie to rozwiązane pomyślnie, a słowa Pana Ministra nie są rzucone na wiatr, w końcu wybory tuż tuż...;)

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Bogdan Zdrojewski - Środa, 2011-04-13 ścieżka 21:22

Prace dobiegają końca, a pole ewentualnych "elastyczności" wyraźnie poszerzone. Za wszelkie aktywności... dziękuje.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Michał - Sobota, 2011-04-16 ścieżka 21:02

Panie Ministrze. Pytanie było sformułowane precyzyjnie, a odpowiedź jest tylko polityczna...

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Bogdan Zdrojewski - Poniedziałek, 2011-04-18 ścieżka 10:19

Nie mogę ze względów formalnych, na mojej prywatnej stronie internetowej, komentować prac komisji. Nie powinienem także zapowiadać wprowadzane zmiany ... to suwerenne decyzje posłów.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Michał - Wtorek, 2011-04-19 ścieżka 00:10

A czy Pańskim zdaniem istnieją jakieś powody tego, żeby dyrektorzy instytucji kultury nie mieli obowiązku posiadania studiów podyplomowych z zarządzania (w kulturze)? Podobne rozwiązania w oświacie od lat zupełnie dobrze się sprawdzają, więc czemu podobnych zapisów nie wprowadzono do nowelizacji ustawy (w sumie - nowej ustawy) o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej na etapie prac w ministerstwie> To byłby krok w kierunku tworzenia grupy zawodowej menedżerów kultury, w dużym stopniu eliminujący przypadkowość w obsadzaniu stanowisk kierowniczych.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Bogdan Zdrojewski - Wtorek, 2011-04-19 ścieżka 23:45

Był taki pomysł, ale na etapie konsultacji był podważany. Podzielam jednak opinię, iż mógłby to być krok z korzystnymi konsekwencjami.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Michał - Środa, 2011-04-20 ścieżka 12:45

Nie rozumiem. W pierwotnym tekście założeń do zmiany ustawy takiego pomysłu nie było. Więc w konsultacjach też go być nie mogło. Zatem z kim był konsultowany i czy opinie o tym, że to nie jest dobre rozwiązanie można gdzieś zobaczyć?

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2011-04-28 ścieżka 21:14

Etap uwzględniania opinii społecznych może następować nawet podczas ostatnich "czytań sejmowych".

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Michał - Czwartek, 2011-04-28 ścieżka 23:00

Panie Ministrze, proszę jeszcze raz przeczytać pytanie i mimo wszystko spróbować odpowiedzieć. Bardzo proszę.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

And - Środa, 2012-06-13 ścieżka 12:30

Doprawdy? Kolejne sponsorowanie instytucji szkoleniowych i uczelni chcących podreperować budżet z naszych kieszeni. W małych miejscowościach, gdzie dyrektor INSTYTUCJI KULTURY jest m.in. tragarzem, akustykiem, elektrykiem kierowcą, grafikiem, muzykiem i sprzątaczem za 2000 netto, po 20 latach pracy i 12 na stanowisku z wieloma osiągnięciami. Po co mi świstek. Wiem jak pisać projekty, zdobywać pieniądze (do tej pory wnioski na kilkaset tysięcy). W szkołach jest masa mizernych dyrektorów "z namaszczenia władz" i sporo zdolnych managerów z papierem, z którego nie będą mieli szansy skorzystać.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Magdalena - Wtorek, 2011-05-17 ścieżka 09:34

Polecam artykuł z najnowszego Newsweeka (20/2011) pt. "Wielka czystka w kulturze".Pokazuje on, co się będzie działo, jeśli wszyscy dyrektorzy z mocy ustawy pójdą na bruk.Nie chce mi się wierzyć, że Pan Minister nie zdaje sobie z tego sprawy. Tylko czemu ma to służyć, bo na pewno nie kulturze.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Kontrakty dla Dyrektorów bibliotek

Bogdan Zdrojewski - Wtorek, 2011-06-14 ścieżka 10:00

przecież to nieprawda !

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zocha: Witam, mam pytanie w sprawie właśnie okresowych um...

marian - Czwartek, 2012-02-9 ścieżka 13:14

Panie Ministrze,proszę o odpowiedz,czy będąc wybranym w konkursie na stanowisko dyrektora instytucji kultury na czas określony/pozostały 3 lata/mogę zostać odwołany przed tym terminem w przypadku łączenia instytucji kultury.Dodam,iż wszyscy dyrektorzy IK działających w mieście są z konkursów i okres powołania kończy im się w tym samym czasie.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Zocha: Witam, mam pytanie w sprawie właśnie okresowych um...

Bogdan Zdrojewski - Poniedziałek, 2012-02-13 ścieżka 23:59

Odpowiedzi na podobne pytania są na naszej (MKiDN) stronie. Dodam, iż wiele zależy od samego organu założycielskiego.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.