Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1

Pałac rodziny von Goltz

Witam!Jestem radna z pewnej gmniny wiejskiej i nurtuje mnie pewna sprawa, mam nadzieję, ze mi Pan pomoże coś zrozumieć: w mojej miejscowości znajdują się ruiny barokowego pałacu z XVIII wieku, które figurują w zachodniopomorskim rejestrze zabytków wraz z przyległym do niego równiez zabytkowym parkiem. Miejsce jest przecudne i urokliwe, znajduje się ono w centrum wsi i jest dostępne dla każdego. Ruiny sa według mnie w stanie średnim. Konserwator zabytków również jest pod urokiem tego miejsca, jednak nic poza tym nie może gminie zaoferować. w roku ubiegłym w Wałczy odbyła się Konferencja Techniczna, na której jednym z tematów był pałac rodziny golców z Kłębowca. dzieki temu gmina zrobiła plany rewitalizacji tego kompleksu, niestety równie fajne jak i nierealne poniewaz panowie inzynierowie wycenili koszt zachowania ruin w stanie obecnym na jakieś 30 mln, a budżet gminy wynosi niecałe 40. Ale chodzi mi jednak o coś innego: otóż znalazł się chętny na zakup tego zabytku, jest to mieszkaniec naszej wsi , gmina traktuje ta propozycję bardzo poważnie. Podjęła już jakieś kroki ( konserwator zabytków), ja jestem druga kadencję radnym i rozumiem jaki kłopot sprawia gminie utrzymanie tego miejsca w stanie jakimś tam, ale uważam, że jest to nasze dziedzictwo, nasza historia i takie miejsca powinny być naszą wspólną własnością, a nie być w rękaach ludzi, którzy jak podejrzewam myślą tylko pewnie o przecudnym, urokliwym terenie, a nie posiadają żadnych planów co do pałacu Golców. Bardzo proszę o napisanie co Pan myśli o tej sprawie, może pomoże mi Pan znależć argumenty dla Rady, aby wtedy gdy dojdzie do jakichś rozstrzygnięć, mogłabym ich przekonać o pozostawieniu tego miejsca - jeśli nawet nie jesteśmy w stanie znaleźć środków na rewitalizację- w takim stranie jakim jest. Czekam na odpowiedź.Aldona Piaskowska

2011-03-6, ald707


Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.