Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #1

RZĄD od 01 01 2011r. zwiększył VAT dla konserwator

Szanowni Państwo!Jestem konserwatorem dzieł sztuki i chciałbym złożyć stanowczy protest wobec zwiększenia od 01 01 2011r. stawki podatku VAT z 0% do 23% na usługi konserwatorskie.Do tej pory Rzeczpospolita Polska i Polska Rzeczpospolita Ludowa doceniając zawód Artysty Konserwatora Dzieł Sztuki jako gwaranta zachowania naszego Narodowego Dziedzictwa Kulturowego zwalniała nas z podatku VAT.Teraz rząd chce uderzyć w nas, a w sposób pośredni w nasze zabytki. Należy zwrócić uwagę, że przy takim podatku mniejsza ilość obiektów zabytkowych zostanie zakonserwowana i uratowana od bezpowrotnej destrukcji. W zaistniałej sytuacji my konserwatorzy będziemy zmuszeni do wycofywania naszych ofert. Najczęściej to instytucje dotują nasze prace i z tych środków mamy odprowadzać aż 23% podatku? Przecież to w cywilizowanym kraju w głowie się nie mieści.Skutkiem wprowadzonych zmian będzie również spadek zatrudnienia, powiększanie się szarej strefy.To do nas Konserwatorów Dzieł Sztuki wielki cios.Zarówno ja jak i moja grupa zawodowa byliśmy w dużej części za Platformą Obywatelską jako partią liberalną, rozsądna i praworządną. W tej sytuacji pełni rozgoryczenia przestaniemy popierać obecny rząd i jego antyliberalną politykę podnoszenia podatków.Ja osobiście będę zniechęcał wszystkich wokół mnie do popierania RZĄDZĄCYCH OBECNIE PARTII.Proszę o wsparcie powyżej opisanej sprawy.Z wyrazami szacunkumgr Jarosław Dąbrowski

2011-02-14, Jarosław Dąbrowski


Komentarze

Re: RZĄD od 01 01 2011r. zwiększył VAT dla konserwator

Bogdan Zdrojewski - Wtorek, 2011-02-15 ścieżka 00:17

Proszę o ostrożny, umiarkowany stosunek do obecnej, wstępnej interpretacji prawa. MKiDN wystąpiło o bardzo precyzyjną interpretację. Wszystko wskazuje na to, iż jedynie prace budowlane na zabytkach będą miały stawki, jak w roku poprzednim, a prace konserwatorskie (jako usługi "w kulturze" - usługi definiowane "na rzecz kultury") nadal nie. Czekamy na odpowiedż MF.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.