Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #1Bogdan Zdrojewski #4

Konkurs na dyrektora

Panie Ministrze, śledzię sprawę nowelizacji ustawy o kulturze i w związku z tym mam pytanie. Czy już po wejściu w życie proponowanych zmian dot. w szczególności konkursów na dyrektorów, trzeba będzie w takich instytucjach, jak dom kultury cz czy biblioteka miejska przeprowadzić konkury?. Na dzień dzisiejszy dyrektorzy ci mają umowy na czas nieokreślony. Jak i w jakim czasie trzeba będzie tego dokonać?Pozdrawiam serdecznie

2011-02-4, Ewa


Komentarze

Re: konkurs na dyrektora

Bogdan Zdrojewski - Sobota, 2011-02-5 ścieżka 17:24

Bez obaw. Mam zamiar doprecyzować przepis tak, by obecnie obowiązujące umowy dla dyrektorów bibliotek nie były automatycznie rozwiązywane. Nie taka była intencja !

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: konkurs na dyrektora

Ewa - Środa, 2011-02-9 ścieżka 10:03

Sanowny Panie, a ja sądziłam, żę właśnie nowalizacja ustawy zmieni istniejącą sytuację. Wielu dyrektorów instytucji kultury (szczególnie, biblioteki, domy kultury) sprawuje swoje stanowiska 20-30 lat i robią to z wielką szkodą dla tych placówek, a nikt ich nie zmienia. Władze samorządowe, szczególnie w mniejszych miejscowościach (choć niekoniecznie), nie interesują się losem tych instytucji, bo przecież "jakoś się kręci". Może warto się temu bliżej przyjrzeć. Pozdrawiam

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: konkurs na dyrektora

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2011-02-10 ścieżka 00:09

Nie wolno "wylewać dziecka z kąpielą" . Ale wiele spraw o charakterze personalnym wymaga i wrażliwości i wyczucia konieczności zmian. Kompromis jest w rękach polityków. Liczę na ich mądrość.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.