Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1

PKP i Poczta Polska

Witam. Wiem, ze nie jest to Pana zakres obowiazkow, jako ministra, ale chetnie zobaczylbym Pana obok Jaroslawa Gowina przekonujacego Polakow do prywatyzacji transportu kolejowego (ale nie samej infrastruktury, bynajmniej nie powinno byc tu nawet partnerstwa publiczno-prywatnego), ktora miala sie juz zdaje sie rozpoczac w 2005r. To samo zreszta dotyczy Poczty Polskiej. O ile potrzeba transportu kolejowego jest niepodwazalna, to wraz z upowszechnianiem internetu i telefonii komorkowej istnienie Poczty Polskiej staje sie watpliwe. Tym bardziej, ze ani cena, ani punktualnoscia, ani gwarancja dostarczenia paczek Poczta nie moze konkurowac z firmami kurierskimi, a ilosc wysylanych listow (na ktore Poczta ma monopol) systematycznie z roku na rok spada i za pare (parenascie?) lat ograniczy sie wlasciwie tylko do pism urzedowych i faktur, ktore i tak coraz czesciej zastepowane sa forma elektroniczna. Konieczna jest rewizja zasadnosci tej instytucji w perspektywie lat.

2010-12-23, Olleo


Komentarze

Re: PKP i Poczta Polska

Bogdan Zdrojewski - Poniedziałek, 2011-01-10 ścieżka 11:29

Odpowiadam póżno, bo temat niezwykle szeroki, a mnie bliski poprzez lata mojej pracy na PKP (byłem mł. maszynistą trakcji elektrycznej - pociągi towarowe). Po pierwsze podzielam pogląd o konieczności prywatyzacji, po drugie: ilość spółek powinna być ograniczona, po trzecie: obecny stan "PKP" to efekt dwóch dekad zaniedbań i w jednej kadencji niewiele się zdziała, po czwarte: należy wprowadzić nowy zespół menadżerów (najlepiej z zewnątrz).

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: PKP i Poczta Polska

Olleo - Poniedziałek, 2011-01-17 ścieżka 06:46

Ja rozumiem, ze nie da sie naprawic sytuacji szybko, ale prywatyzacja i dopuszczenie konkurencji na torach, to jedyny i najszybszy sposob, do ktorego Polakow przekonywac trzeba juz teraz. 20 lat straszenia obywateli wilcza prywatyzacja i jej rzekomymi konsekwencjami robi swoje - panicznie reaguja na kazda o niej wzmianke. Trzeba to odczarowac i to na przedwczoraj.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: PKP i Poczta Polska

Bogdan Zdrojewski - Środa, 2011-01-19 ścieżka 20:30

Nic dodać nic ująć.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.