Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #1Bogdan Zdrojewski #4

Nowe muzea

Panie Ministrze czy warto budować kolejne muzea w naszym kraju (np Ordynariatu) skoro poziom wielu osób zatrudnionych w istniejącyh placówkach jest skandaliczny. Proszę posłuchać audycji z linka (maxikaz.net/poranny-wf-20100902.html ) między 26 a 30 minutą. Pozdrawiam Janusz C.

2010-09-20, tropiciel absurdów


Komentarze

Re: nowe muzea

Krzysztof - Środa, 2010-09-22 ścieżka 10:55

Panie Ministrze należy zastanowić się nad wsparciem istniejącyh placówek muzealnych. Nie chodzi mi nawet o ich wsparcie finansowe, ale stworzenie mechanizmu gwarantującego sprawne zarządzanie i odpowiedni poziom merytoryczny. W tej chwili go nie ma, co widać w Muzeum Narodowym i słychać w MWP. Muzeami często zarządzają ludzie, którzy nie rozumieją specyfiki tych instytucji. Co do poziomu merytorycznego niektórych osób zatrudnionych w MWP szkoda komentarza. Teraz wiem dlaczego wiele osób nazywa go ze względu na prowadzoną tam politykę personlalną Muzeum Wsi Podkarpackiej.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: nowe muzea

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2010-09-23 ścieżka 22:53

Sytuacja w instytucjach muzealnych rzeczywiście odbiega od oczekiwań. Jest to efekt zaniedbań dwóch dekad. Ale jednocześnie przestrzegam przed dezawuowaniem środowiska muzealnego, bo jest to grupa społeczna niezwykle dobrze wykształcona i oddana swojej profesji. Cały problem tkwi w wielu innych obszarach zaniedbań. Dziś mam jedynie prostą prośbę: proszę o dyskusje, propozycje, uwagi, które będą w finale zawierały propozycje o sporej dawce konstruktywności. Mam takie przekonanie, iż większość postów, tych z zastrzeżeniem anonimowości, posiada spory potencjał reformatorski, ale ze względu na szacunek do wnioskodawców i ich zastrzeżeń nie umieszczam ich w tym forum.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.