Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #1Bogdan Zdrojewski #4

Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu

Witam serdecznie. Od około miesiąca obserwuję z niepokojem sytuację w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Marszałek Województwa Dolnośląskiego rozpoczął procedurę odwołania dyrektora tej instytucji, zarzucając mu niezgodne z prawem pobieranie dodatkowego wynagrodzenia i działanie na niekorzyść instytucji. Sam byłem pracownikiem tej filharmonii, więc uważam że zarzuty są całkiem zasadne. Jednak od informacji o wszczęciu procedury minął już prawie miesiąc, a od znajomych zatrudnionych w filharmonii słyszę że dyrektor nadal rządzi i choć sam już nie może pobierać dodatkowych pieniędzy, to hojnie nimi obdziela swoją konkubinę i znajomych. Czy Minister może mieć wpływ na sytuację w instytucji kultury zarządzanej przez Marszałka i czy jest szansa na uchronienie przed katastrofą finansową orkiestry, tak ważnej dla miasta i regionu?

2010-09-2, ala


Komentarze

Re: Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu

Bogdan Zdrojewski - Poniedziałek, 2010-09-6 ścieżka 22:05

Każda instytucja kultury jest przedmiotem zainteresowania MKiDN. Ingerencja jednak w sposób sprawowania opieki przez określony szczebel samorządu musi byc niezwykle wyważona. Dla mnie niezwykle ważne jest aby każda zwłoka w podejmowanych decyzjach posiadała albo uzasadnienie, albo szybko była eliminowana. W tej sytuacji interwencja byłaby zdecydowanie przedwczesna. Po prostu nie wyczerpano tych środków, które są w rękach samego marszałka.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu

ala - Środa, 2010-09-8 ścieżka 00:29

Dziękuję za zainteresowanie. Mam nadzieję że cała ta, dość przykra sytuacja, nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie Orkiestry. Pozdrawiam serdecznie.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu

Bogdan Zdrojewski - Wtorek, 2010-09-14 ścieżka 23:15

Nie ma takiej możliwości.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.