Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #1

Zadłużenie Wrocławia 2002

W debatach lokalnej gazety wyborczej pojawiła się informacja o stanie zadłużenia miasta, na koniec roku 2002 (Pana kadencji) na poziomie 52 %. Tj. o 8 % niższym niż w dniu obecnym, ale też wysokim. Mam jednak intuicję, że coś tu nie gra !Proszę o informację, jaki stan budżetu zostawił pan następcom, może też na forum gazety wyborczej Wrocław. Mam tez pytanie o wskażniki inwestycyjne miasta za Pana kadencji na tle innych wielkich miast - może jakiś przykład z rankingów (byleby porządnych: Wspólnota, Rzeczpospolita a nie tam jakiś lokalnych) . Please ! bo mam spór w Rodzinie !

2009-12-7, RIO


Komentarze

Re: Zadłużenie Wrocławia 2002

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2009-12-10 ścieżka 15:59

Składając rezygnację z funkcji prezydnta Wrocławia w maju 2001 roku poprosiłem o dokonanie oceny stanu budżetu miasta, kondycji inwestycyjnej i wszelkich zobowiązań. Dokument z dnia 15 maja przy budżecie miasta 1 mld 580 mln złotych miał wszelkie zobowiązania (krdyty,poręczenia etc. brutto) na kwotę 322 mln 225 tys. 944 złotych, czyli 20.39 %. Od tego momentu przebywałem na zaległych urlopach i tylko raz ten stan rzeczy przerwałem, przed oddaniem stanowiska i władzy swoim następcom. Warto przypomnieć, iż od końca sierpnia proporcje w zarządzie się zmieniły i dominującym podmiotem na 1,5 roku stał się AWS. W tym czasie wydatki inwestycyjne wynosiły ponad 20% (bez środków europejskich, których wówczas jeszcze nie było). W połowie roku, zgodnie z przepisami pojawiło się sprawozdanie półroczne w którym zadłużenie było ciut większe, w związku z opóźnionym przekazaniem z budżetu państwa subwencji oświatowej. Na koniec 2001 roku planowano deficyt brutto w wysokości 28%. I tyle.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Zadłużenie Wrocławia 2002

Bulchalter - Wtorek, 2009-12-15 ścieżka 23:18

dlaczego nie prostował Pan informacji (fałszu) o stanie finansów na koniec Pana kadencji ? Przecież wszyscy pamiętamy Pana wysiłek, a teraz wybrany (właściwie dzięki Panu !!!) obecny prezydent po prostu kłamie !! a Pan milczy ! To też głupie !!!

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Zadłużenie Wrocławia 2002

Bogdan Zdrojewski - Wtorek, 2009-12-22 ścieżka 23:29

Mam zasadę: Wrocław to nadzwyczajne miasto, wymagające konsyliacji, zgody, dialogu i wszelkich możliwych porozumień. Z tego tez powodu nie przyjmowałem do wiadomości informacji z "Ratusza", które wymagałyby moich sprostowań.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.