Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1

Zdroje Kultury

Niech Pan nie zgadza się na zamianę raportu Hausnera na tzw. program. Z tego co przeczytałam ma Pan nieco inną strategię.... a zwłaszcza szacunek do innych, europejskich modeli mecenatu. Liczymy na Pana, proszę o dobry rozkład akcentów.

2009-07-21, Alicja


Komentarze

Re: Zdroje Kultury

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2009-07-23 ścieżka 20:49

Dziękuję. Ale także prostuję. Zamówiony w Krakowskiej uczelni raport przygotowany przez zespół prof Hausnera jest ważny, nie jest natomiast rzeczywiście programem MKiDN. Kongres na którym będzie debata nad rozmaitymi raportami i propozycjami musi być kompletny, w związku z tym muszą być także prozycje ekonomistów, ludzi z poza branży. Mam wielki szacunek do pracy profesora i uważam także , że jego analizy są "ku kulturze" a nie przeciwko niej. Ważne by nie wulgaryzować propozycji, bo mają one zwiększyć efektywność mecenatu państwa, a nie odwrotnie. To, co zostanie przez środowisko przyjęte, kierunkowo zaakceptowane ma szansę na realizację. Jedno powiem wprost: MKiDN nie przewiduje zmian, które mogłyby ograniczyć odpowiedzialność administracji publicznej za kulturę. Lecz trwanie w dzisiejszych "okopach" także ma swoją granicę. To, czego oczekuję od osób pracujących... podkreślę NA RZECZ KULTURY to szacunek dla dorobku i umiejętne poszukiwanie dróg, które wzbogacą, a nie zubożą instytucje kultury w środki, jakie powinny posiadać (organizacyjne, prawne, finansowe etc.)... reszta na kongresie... i tuż po...

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Zdroje Kultury

Jerzy - Czwartek, 2009-07-23 ścieżka 23:48

podzielam opinię pani Alicji. Ma Pan duży autorytet i dobre przekazy z środowiska, spotkanie w Katowicach było po prostu świetne. Ale proszę by Pan częściej był także w mediach... dla nas to bardzo bardzo bardzo ważne !

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Re: Re: Re: Zdroje Kultury

Bogdan Zdrojewski - Środa, 2009-08-19 ścieżka 20:28

To zależy wyłącznie od mediów. W tej materii nie jestem ani nachalny, ani nazbyt "wstrzemięźliwy".

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.