Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #4Bogdan Zdrojewski #1

Najnowszy podatek

"Rząd chce wprowadzić dodatkową składkę, z której finansowana byłaby pomoc dla osób wymagających stałej opieki. Odprowadzaliby ją wszyscy podlegający ubezpieczeniu zdrowotnemu, łącznie z rolnikami [...] składka miałaby się wahać między 1 a 1,5 proc. dochodu. Byłaby w całości finansowana z dochodu ubezpieczonego, a więc zmniejszyłaby dochody pracujących. Gazeta szacuje, że przy średnim wynagrodzeniu brutto wynoszącym 3,1 tys. zł wyniosłaby 31- 47 zł miesięcznie. Uzyskane w ten sposób 6-8 mld zł zasiliłyby odrębny fundusz, którym zarządzałby NFZ" ...........................Na opieke ludzmi tego wymagajacymi juz placimy w skladce emerytalnej, rentowej i chorobowej - wszak permamentna (calodobowa) opieka w DPSach (domy pomocy spolecznej) jest wlasnie pokrywana z renty (wiem o czym mowie - mam w rodzinie taka osobe). Nie wiem wiec po co, tak jak w przypadku dublowania podatkiem ekologicznym akcyzy paliwowej, teraz chca dublowac nastepny podatek. Moze mi ktos to wytlumaczyc? Albo odpowiem sam sobie: Rzad PO okazal sie byc rzadem slabym i tylko niewielkim usprawiedliwieniem jest brak poparcia dla reform, ktore umozliwilyby redukcje wydatkow. A wlasnie brak tychze jest przyczyna szukania oszczednosci i dodatkowych dochodow jak wspomniane podatki.

2009-04-21, Olleo


Komentarze

Re: Najnowszy podatek

Bogdan Zdrojewski - Czwartek, 2009-04-30 ścieżka 00:12

Dziś krótko: bardzo się cieszę z Pana aktywności, opinii i uwag... reszta później lub w innej formie kontaktu. Za krytycyzm, uwagi: dziękuję !

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.