Po prostu zapraszam...
X

captcha

Bogdan Zdrojewski #1Bogdan Zdrojewski #2Bogdan Zdrojewski #4

Korzenie kresowe

Panie Ministrze, z zainteresowaniem przeczytałam w Pańskim biogramie o borysławskich korzeniach. W zbiorach Gdańskiej Galerii Fotografii znajduje się niezły zestaw fotografii z Borysławia lat międzywojnia. Podobnie w periodyku Karty był spory materiał o naftowej przeszlości tego miasta.Skłoniło mnie to do wyjazdu do Borysławia, byłam ciekawa jak wygląda to dziś. Czy był Pan może tam? Ten zapach ropy unoszący się w całym mieście...., a tzw. "Kaczałki", czyli urzadzenia do pompowania zlokalizowane między blokami mieszkalnymi tuż obok piaskownicy, zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Zrobiłam z 20km po okolicy, szukając kolejnych szybów. Moja rodzina także pochodzi z Kresów pd-wsch. ze Zbaraża. Byłam tam również i znalazłam grób pradziadków. Czy ma Pan w swoim archiwum fotografie kresowe? Serdecznie pozdrawiam i zyczę spokojnych i zdrowych świąt. Cieszę się, ze mamy Ministra Kultury z fotograficzną przeszłością.

2009-04-10, ggfotografia


Komentarze

Re: Korzenie kresowe

Bogdan Zdrojewski - Wtorek, 2009-04-14 ścieżka 16:10

Niestety w Borysławiu nie byłem. Zdjęcia, które posiadam pochodzą z okresu międzywojennego. Dziękuję za życzenia, także pozdrawiam, a na zbiory galerii na pewno spojrzę.

Zamieść nowy komentarz | Odpowiedz na ten komentarz

Zamieść nowy komentarz

« powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.